درباره آوب فونت

 درباره آوب فونت


یکی از مشکلاتی که در وب فارسی با آن مواجه هستیم، محدودیت فونت است. متاسفانه در وب فارسی ما محدود به استفاده ازچند فونت هستیم که بر روی تمامی سیستم ها نصب شده است  داشتن فونت های زیبای فارسی به یک آرزو برای طراحان و حتی بازدیدکنندگان تبدیل شده است. که به دلایل زیادی قالب طراحان و مدیران سایت ها به فونت های پیش فرض بسنده کرده و از خلاقیت در وب فارسی به گونه ای محروم بوده اند.
چرا که سایت زیبا و خوانا تاثیر بسزایی در استفاده کاربر می گذارد.


سرویس های متنوعی در اینترنت این خدمات را ارائه می کنند اما هریک  معایبی دارند که استفاده از آن ها برای طراحان مشکل ساز می شود. به عنوان مثال سرویس گوگل وب فونت که پیشتاز این سرویس محسوب می شود برای زبان فارسی چنین امکانی را در اختیار آن ها قرار نمیدهد. در میان سایت های فارسی برخی از سرویس دهنده ها با قراردادن تعداد محدودی فونت فارسی که بعضاً شامل دستورات اشتباه و غیر ضروری می باشد یا قراردادن فرمت های فونت غیر ضروری و بعضاً بلا استفاده برای برخی از مرورگرها باعث افزایش حجم صفحه وب می شوند.
با توجه به وجود این خلأ بزرگ در وب فارسی ، گروه فناوری اطلاعات آوب تصمیم گرفت سرویسی برای وب فارسی عرضه کند. این پروژه که آوب فونت نام گرفت سامانه ای رایگان و غیرانتفاعی  می باشد که با هدف ترویج و گسترش قلم های فارسی وب ، ایجاد گردید تا نگرشی نو در طراحی وب سایت های ایرانی ایجاد شود
پایگاه آوب فونت تا کنون بیش از 1100 وب فونت و  2200 قلم برای استفاده دسکتاپ را در خود جای داده است و هر روز بر تعداد آنها افزوده خواهد شد. و یکی از بزرگترین دایرکتوری های قلم های فارسی در نوع خود می باشد.


یکی از ویژگی هایی که این وب سایت را از سایر وب سایت ها متمایز می سازد علاوه بر دانلود فونت،  مشاهده پیش نمایش فونت ، تست آنلاین فونت قبل از دریافت ، نقشه کلمات و سرویس فونت API برای طراحان وب و وبمستر ها است ، یکی از برجسته ترین خدمات این سایت امکان تشخیص هوشمند مرورگر کاربر و انتخاب بهترین کد استایل می باشد


به عبارت دیگر؛ وقتی کد css اتوماتیک رو در سایت خود قرار می دهید، سامانه فرمت فونت رو بر اساس مرورگر انتخاب و نمایش میدهد که باعث تسریع در بارگذاری سایت می شود. علاوه بر این شما می توانید به صورت دستی نیز نسبت به انتخاب فرمت های مورد نظر خود اقدام نمائید


لازم به ذکر است تمامی محصولات تولید شده و منتشر شده توسط گروه آوب فونت به صورت کاملاً رایگان منتشر شده و استفاده از آن رایگان و مجاز می باشد .
نکته: پیشنهاد می کنیم ایمیل خود را در خبر نامه وارد نمایید تا ما خدماتی بهتر برای شما عرضه نماییم.امید است با یاری خداوند متعال و حمایت های شما همراهان همیشگی بتوانید به اهداف خود ، که همان گسترش وب فارسی می باشد دست یابیم .