موقعیت شما در مرکز آموزش

مرکز آموزش: مقالات وب

20 فونت برتر وب

گفتن این موضوع که فنون چاپ و استفاده از آن در وب، در دوران موفقیت خود به سر می‌برد، در واقع نوعی کتمان حقیقت است. اگرچه پیشرفته‌ای حاصل شده، ما را چند قدم به بهره برداری صحیح از توانایی‌های فن چاپ در وب نزدیک‌تر کرده، لیکن برای رسیدن به این موقعیت، زمان بسیار زیادی از متخصصین، صرف شده است.
کار برای طراحان در استفاده از فونت‌ها و اجرای طرح، ساده تر از گذشته است. در ادامه 20 فونت برتر از دید الیوت جی استاکس، معرفی می‌شود. فونت‌هایی که می‌توانند عاملی در جلب توجه کاربران وب سایت باشند.


ادامه مطلب ...


آنچه طراحان وب باید در موردفونت بدانند

آشنایی با فونت و اصطلاحات آن و اصول استاندارد سازی فونت برای زبان فارسی و استفاده در وب سایت

آنچه در ادامه مطالعه می‌فرمایید چکیده مطلبی است که در همایش استانداردهای وب و بستر وب باز، در تاریخ پنج‌شنبه ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۱ توسط ناصر حاجلو، در ارتباط با وب فونت بیان شد.


ادامه مطلب ...


اندازه فونت متغیر و ثابت

آشنایی با دو روش اندازه گذاری متغیر برای فونت ها ( em ) و اندازه گذاری دقیق و یا ثابت
CSS یک ابزار بسیار مناسب ، اساسی و قدرتمند برای طراحی وب سایت و شکل بخشیدن به صفحات وب سایت است که با ارائه ورژن جدید آن ( CSS3 ) قدرت بیشتری نیز گرفته است . دراین مجموعه تلاش خواهد شد ، تعدادی از تکنیک های کاربردی ، فوق العاده و ساده از CSS را با یکدیگر مرور کنیم .


ادامه مطلب ...


راهنمای استفاده از فونت و قلم دلخواه در طراحی سایت (font-face@)

شاید تا بحال سایت هایی رو دیده باشید که از فونت هایی خاص برای طراحی صفحات خود استفاده می کنند.همان طور که می دانید برای طراحی سایت  مجاز به استفاده از هر فونتی نمی باشیم.این محدودیت برای پارسی زبان ها نیز وجود دارد و معمولا از فونت های  Times New Roman و Tahoma برای طراحی سایت استفاده می کنند...


ادامه مطلب ...


شناسایی فونت وب سایت ها توسط افزونه WhatFont

اگر نوشته ای با فونت زیبا در یک وب سایت مشاهده کنید، چطور نام فونت مورد استفاده را پیدا می کنید؟ برای اینکار به ابزاری نیاز دارید که فقط با یک کلیک تمام جزئیات فونت مورد استفاده مانند نام فونت، سایز فونت ، ارتفاع فونت، استایل و وزن فونت را به شما نشان دهد ....


ادامه مطلب ...